Gabionový sloup - sloupový systém

Gabionový sloup - sloupový systém

Skladem
Kód: 101099
1 180 Kč
Kategorie: Sloupové gabiony
Hmotnost: 10 kg
Materiál: Ocel
Povrchová úprava: Žárový zinek
Průměr drátu: 3 mm
Okatost: 5x5 cm
Délka: Délka modulu 54 cm
Šířka: Koš (sloup) má šířku 43-47 cm, dle hutnění kameniva
Výška: 200 cm, na menší výšky je potřeba nastříhat nebo nařezat
Spojovací prvky: Drátěné spirály
Výplňový materiál: Ideálně kamenivo frakce 32-63 mm a větší
Poznámka: Modul (sloup) obsahuje 2x síť (půlčočka) a 2x drátěná spirála

Gabionový sloup - gabionový sloupový systém pro kamenné ploty

Sloupový gabionový systém kamenného oplocení je novinkou na našem trhu. Jedná se o komplexně pojaté systémové řešení neprůhledného oplocení pozemků. Patentovaná technologie s perfektním neokoukaným designem. Jednoduchá montáž, dlouhá životnost a množství doplňků pro oživení kamenné hmoty.

Kamenné ploty resp. elementy, ze kterých jsou složeny, je možné využít rozličným způsobem nejen pro oplocení. Jednoduchá výstavba tak umožňuje konstrukční řešení pergol, autobusových zastávek, venkovních přístřešků (popelnice, dřevo) a zpevnění svahů či pěkné řešení pro výškové rozdělení pozemků a zahrad.

Základní výhody kamenných plotů

 • Jednoduchost a rychlost výstavby
 • Montáž je jednoduchá, zvládnete ji sami
 • Není potřeba řešit ochranu proti zemní vlhkosti
 • Není potřeba řešit zatékání srážkové vody
 • Komplexní řešení výstavby jako bezzákladové i základové
 • Bez nutnosti technologických přestávek ve výstavbě (zrání betonu)
 • Množství estetických doplňků pro zpříjemnění pohledu
 • Design, estetika, přírodní "domácí - lokální" materiál
 • Variabilita použití i na jiné prvky než je pouze stavba oplocení
 • Dlouhá životnost až 50 let
 • Jednoduchá 100% recyklace (kámen a kov)
 • Vhodné i pro použití jako dočasné oplocení např. staveb
 • Bezúdržbová technologie - jednou postavíte a 50 let neřešíte údržbu
 • Nerozbitná technologie - není co poškodit
 • Kvalitní český výrobek

Základní dělení technologie výstavby sloupových gabionů

A) výstavba bez betonového základu

Jedná se o nejlevnější a nejrychlejší variantu výstavby kamenných plotů. Po vykopání základní spáry šířky cca 40 cm do hloubky 30 cm a jejím zhutnění se v rozteči 270 cm provede zavrtání zemních vrutů Krinner do kterých se osadí ocelové sloupky průměru 48 mm tl. 3 mm. Sloupku se vyrovnají a do zemního vrutu se nasype ostrohranný štěrk, který provede aretaci. Po té se do základové spáry vkládají síťové čočky, které jsou základním konstrukčním prvkem kamenných plotů. Čočky je nejlépe montovat po 3 do sebe a po té vkládat do základové spáry. Rychlost výstavby při montáži jedním člověkem je cca. 25m /den. Po zaklapnutí ocelového sloupku do čočky se provede vyrovnání vložením ocelového prutu do zámku v horní části ocelové trubky. Jak ocelová trubka, tak prut jsou opatřeny antikorozní úpravou žárovým zinkem, který zaručuje dlouhou životnost. Po instalaci celé délky plotu se přistupuje k plnění čoček kamenivem. Postupuje se vždy tak, že se plní nejprve čočky, ve kterých je ocelová trubka a to tak, že se nejprve zasypou do výšky cca. 40 cm, vyrovnají se vodováhou a po té dosypou. Mějte na paměti, že každá čočka obsahuje cca 800 kg (objem 300 l) kamenného materiálu, takže pozdější manipulace již není možná. Plnění čoček kamenivem je fyzicky nejnáročnější úkol, nicméně je možné použít dostupnou nakládací techniku. Po naplnění všech čoček se dosype základová spára stejným kamenivem, kterým jste plnili čočky a kamenivo se zhutní.
Maximální výška zdi je v tomto případě 170 cm. Pokud chceme dosáhnout nižší zdi, nebo pouze dekorativní zídky, je možné drátěné čočky zkrátit na potřebnou délku např. úhlovou bruskou. V tomto případě nezapomeňte na ochranu řezných ploch čoček proti korozi zinkovým sprejem.

B) výstavba na betonovém základu

S oblibou používaná varianta jako náhrada za starý drátěný plot s rovnou betonovou základnou. Stínové sítě natažené na plot nic neřeší a jsou pouze dočasným řešením. Výstavba betonové zdi je velmi nákladnou a zdlouhavou variantou, která v konečné fázi nevypadá dobře resp. přirozeně. Stavebnicový kamenný plot Palmtech vyřeší vše rychle a levněji než standardní dosud používané řešení.
Řešení je založeno na použití starého základu - pozor je nutné prozkoumat soudržnost a pevnost původního materiálu betonové podezdívky. Minimální šířka podezdívky je 37 cm. V případě, že je podezdívka užší, je možné ji dobetonovat na potřebnou šíři. V případě již dožilé podezdívky, nebo podezdívky, která není v patřičné nezámrzné hloubce, je možné přistoupit k odlití nového betonového monolitu, do kterého se zabetonují ocelové trubky v rozteči 270 cm. Dále se postupuje jako v případě výstavby bez betonového základu. 
Maximální výška zdi je v tomto případě 200 cm. Pokud chceme dosáhnout nižší zdi, nebo pouze dekorativní zídky, je možné drátěné čočky zkrátit na potřebnou délku např. úhlovou bruskou. V tomto případě nezapomeňte na ochranu řezných ploch čoček proti korozi zinkovým sprejem.

Ceník gabionového sloupového plotu

Pro stanovení ceny Vašeho gabionového sloupového plotu nás kontaktujte.

Nezávazná cenová nabídka bude zdarma vypracována na základě zadání požadovaného rozměru, tvaru plotu a upřesnění způsobu montáže (bezzákladová montáž nebo montáž na základ). V případě zájmu Vám jsme schopni montáž tohoto systému i zrealizovat. 

Poznámka:

 • Vzdálenost sloupků je 2,7m, tj, v každé páté čočce je sloupek.
 • Krycí délka sloupů je 54cm
 • Šířka základu je ideálně 50 cm, koš (sloup) má šířku 43-47 cm, dle hutnění kameniva. 50cm základu tak vyhovuje pořebám polotu.

Banner